hegedus_lorantne01A kormány mind a költségvetésen, mind az igazgatási rendszer átalakításán keresztül ellehetetleníti az önkormányzatokat a Jobbik szerint, így akar megfelelni az IMF és az Európai Unió elvárásainak. A párt országgyűlési képviselője felszólította a kormányt: valljon színt, mikor akarja ténylegesen megszüntetni az önkormányzati rendszer kistelepülési szintjét.

Az önkormányzati adósságrendezésen túlmenően összesen mintegy 150 milliárd forint hiányzik a helyhatóságok büdzséjéből amiatt, hogy költségvetéseiket nem tervezhetik hiánnyal – mondta Hegedűs Lórántné országgyűlési képviselő. Szerinte ezzel a kormány a kegyelemdöfést adja az önkormányzatoknak, az IMF és az Európai Unió elvárásainak megfelelően – idézi az MTI.

A képviselőnő felhívta a figyelmet a költségvetés módosítására benyújtott előterjesztésére, amely 160 milliárd forintot juttatna az önkormányzatoknak és bírálta a kormányt, mondván, a kabinet által javasolt büdzséváltoztatás érdemi segítséget nem jelent, csak technikai jellegű. Úgy vélte: a kormány másik módszere az adminisztratív megszorítás. Az új önkormányzati törvény ugyanis az ország egyes megyéiben jelentősen, Zalában például 40 százalékkal csökkenti a hivatalok számát. Rámutatott, főleg az apróbb falvakban fordul elő, hogy a hivatal az egyetlen munkaadó.