fatalerrorAz új budapesti kerületi hivataloknál sérülhet a titkosság elve az önkormányzattól hirtelenjében „kölcsönzött” informatikusok miatt, illetve csúszhat a virtuális iktatási rendszerek összehangolása is. A hivatalok az önkormányzattól vették át az épületekkel és a berendezéssel együtt a számítógépeket és a szoftvereket is, de saját háttérszakemberek felvételére nem jutott idő.

Néhány héten belül kialakulhat a "teljes káosz" a budapesti járási hivatalok rendszerén belül a struktúra előkészítetlensége miatt − mondta egy neve elhallgatását kérő kerületi illetékes a Napi Gazdaságnak. Hiába állnak kötegekben a jelentések az átvett szoftverekről, azok nem működnek, például azért, mert nincs, aki kiadja a számítógépek jelszavait vagy összekösse a rendszereket.

A lap értesülése szerint a kormányhivatal írásbeli utasítására a rendszer indulásakor az önkormányzat informatikusait „vették kölcsön”, ezzel azonban az a gond, hogy ha egy másik hivatal informatikusa felel a titkosításért és rakja össze a rendszert, akkor éppen a titkosság forog veszélyben. Az „informatikuskölcsönzés” rövid időtartama miatt ráadásul továbbra sem állnak rendelkezésre fix kódok, szabályzatok, iktatási, valamint a járási és az önkormányzati hivatal közötti iratkezelési rend. Mindez az egész országban súlyos problémákat eredményezhet a járási határokon átnyúló ügyeknél.