pesti_imre01Pesti Imre kormánymegbízott megbeszélést folytatott a kerületi polgármesterekkel és jegyzőkkel Budapesten a január elsején életbe lépő fővárosi kerületi (járási) kormányhivatali rendszer kialakításáról - közölte a fővárosi kormányhivatal.

A közlemény szerint azért kezdték meg a kormánydöntés után egy nappal az átszervezési munkát, hogy mielőbb megállapodás jöhessen létre a kerületek és a kormányhivatal között az új hivatalokhoz átkerülő köztisztviselőkről, ezzel megszüntetve a dolgozók bizonytalan helyzetét. Mint a kommünikében olvasható, a zökkenőmentes feladatellátásért október közepéig döntenek az új hivatalok elhelyezéséről és a működési feltételekről is – tudósított az MTI.

A közleményben felidézték: a kormány szerdai ülésén fogadta el a járási (a fővárosban kerületi) hivatalokról szóló rendeletet, amelyben azok felállítását, működését, valamint illetékességi körét szabályozzák. A fővárosi kormányhivatal szervezeti egységeiként működő 23 kerületi hivatal az államigazgatási ügyeket veszi át a kerületektől, tehát ezekben intézik majd a gyermekvédelmi, gyámügyi és szociális ügyeket, ide tartoznak majd az okmányirodák, továbbá a munkaügyi és népegészségügyi kirendeltségek, összesen körülbelül 80 ügykör.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium arról tájékoztatta az MTI-t: az államigazgatási feladatokkal együtt a járási (kerületi) hivatalok átveszik a polgármesteri hivataloktól a jelenleg e feladatokkal foglalkozó köztisztviselőket úgy, hogy azok jogviszonya kormányzati szolgálati jogviszonnyá alakul át. A járások nemcsak a munkatársakat, hanem a feladatellátáshoz szükséges ingó és ingatlan vagyont is átveszik, az az állam ingyenes használatába kerül, a vagyonkezelő pedig a kormányhivatal lesz.