voks1A kormány tervei szerint 2024-ben egy napon lehet az európai parlamenti és az önkormányzati választás – közölte Kocsis Máté egy keddi háttérbeszélgetésen.

Mostantól mindig egy időben tarthatják Magyarországon az európai parlamenti és az önkormányzati választást, „így 9-10 milliárd forinttal olcsóbb lesz a lebonyolítás” – indokolta az elképzelést a Fidesz frakcióvezetője az Origo szerint.

A törvényjavaslatot jövő héten nyújthatják be a parlamentnek. Kocsis hansúlyozta, hogy ezzel kapcsolatban alkotmányossági aggályok sem lehetnek, mert a jelenleg hivatalban lévő önkormányzati vezetők mandátuma így is 2024 októberéig tart majd.

Májusban arról dönthetnek a választók, hogy 2024 októberétől 2029 októberéig kik vezessék az önkormányzatokat.

A változtatáshoz azonban mindenképp szükséges az Alaptörvény módosítása, mivel abban az szerepel, hogy az önkormányzati választás októberben van.

(Azonnali.hu)