szfeherRövidesen kormányablak nyílik a székesfehérvári vasútállomáson. Dancs Norbert a Székesfehérvári Járási Hivatal vezetője a Rádió Orienten elmondta, az új integrált ügyfélközpont kialakításával párhuzamosan elkezdődött a járási törzshivatal épületének felújítása is, ami miatt több szervezeti egység is költözni kényszerül, de a tervek szerint jövő tavasszal már a megújult környezetben fogadhatják az ügyfeleket.

A Székesfehérvári járás megerősödött, amikor 2015. január 1-jével a megszűnt Polgárdi járás öt települése átkerült hozzájuk - idézte fel Dancs Norbert hivatalvezető, aki elmondta: így immár 25 település alkotja az irányítása alatt álló közigazgatási egységet, melyben Székesfehérvár mellett további két város is található: Aba és Polgárdi. A székesfehérvári kormányablakban naponta 500–600 ügyfél fordul meg, de mivel mindhárom városban működik kormányablak, sőt Seregélyesen is egy kirendeltség, így a járásban élő mintegy 155 ezer állampolgárnak nem kell sokat utaznia. Emellett jól működik az ügysegédi rendszer is, ők heti egy alkalommal, néhány órára minden településen, nagyságától függően rendelkezésre állnak.

A hivatalvezető kiemelte: nagyon jó helyen, a székesfehérvári vasútállomáson tervezik egy újabb kormányablak megnyitását. Itt néhány hónapon belül megkezdődhet a munka.

Az átalakulásokkal párhuzamosan a korábbi 250 fős hivatal 600 főre duzzadt. A szervezet hat főosztályra tagolódik, amelyen belül 23 osztály működik. Mint a vezető kiemelte, szerencsésnek tartja magát, mivel a jelentősen megenövekedett hivatalában hat nagyon tapasztalt főosztályvezető dolgozik, " ők a szakterületük mindentudói", sőt az osztályvezetők is profi módon, régóta vezetik osztályaikat. Dancs Norbert a járási hivatal vezetőjeként állítja, hogy nagyon könnyű ilyen jó szakemberekkel dolgozni. Kitért arra is, hogy míg a fluktuáció korábban őket is jellemezte, a tavaly júliusi bérrendezést követően a munkatársak elvándorlása lényegében megszűnt. Azóta nyugodtabban tudnak tervezni és dolgozni, sőt a betanítási időszakok nehézségei is elmaradtak,és sokkal stabillabbá vált működésük.

A Székesfehérvári járás jó helyzetben van, hiszen az ország egyik legfejlettebb városáról beszélhetünk – hangsúlyozta a Rádió Orient vendége.. Foglalkoztatási osztályuk szinte mindenkinek tud munkalehetőséget kínálni. Nemcsak a helyiek és környékbeliek dolgozhatnak a fejlett ipari parkokban, hanem az ország más területéről nagyszámban érkezők is. Az utóbbi időben már korábbi munkásszállásokat is megnyitottak, és utaztatják is a dolgozókat. Az is előfordul, hogy a város, illetve a környék települései megtetszenek a munkavállalóknak, és családostul áttelepednek.

A hatósági orvos és állatorvos hivatások korábban a székesfehérvári járásban is hiányszakmának számítottak, azonban az utóbbi időben e területen is sikerült megoldást találniuk. A jogszabályi kereteken belül megfelelő anyagi megbecsülést biztosítanak számukra, az állatorvosok megtartása érdekében pedig élelmiszermérnöki diplomával rendelkező kollégák a jogszabály adta lehetőségeknek megfelelően bizonyos feladatokat átvesznek tőlük – ismertette Dancs Norbert.

A hivatalvezető kitért arra is, hogy a járási jó néhány épülete átesett már felújításokon, korszerűsítéseken, most a törzshivatal van soron. Ez nem könnyű feladadat, mivel az ott dolgozó munkatársakat és munkahelyüket az átépítés idejére át kell költöztetni - mondta el a szakember. A következő időszak egyik kiemelt feladata lesz ez, hiszen folyamatosan költöznek majd az osztályok, de természetesen az új helyen is megoldják majd minden ügyfél problémáját. Reményeik szerint jövő tavasszal kezdődhet meg a munka a felújított törzsépületben – tájékoztatott Dancs Norbert.