botka1Az önkormányzatok pozícióját jelentősen gyengíti az új építésügyi törvénytervezet. Korábban, egy személyes találkozón éppen az előbbi ellenkezőjét ígérte a szegedi polgármesternek a miniszter.

Gyakorlatilag szinte minden önkormányzati beruházást Lázár János építési és közlekedési miniszter hatáskörébe tol az új építésügyi törvénytervezet, a szegedi polgármester és a város teljes vezetése ettől kapott sokkot. Erről Botka László a januárban rendszeresen megszervezett városházi beszámolójában tért ki, amelyről a Szegeder.hu adott hírt. Arról, hogy a törvénytervezet láttán kiakadt a szegedi városvezetés, korábban a hvg.hu is írt.

Az új törvénytervezet szerint a közbeszerzési határ fölötti beruházások, amelyeknek legalább a fele uniós vagy központi forrásból valósul meg, Lázár János felügyelete alá kerülnek.

A cikk itt olvasható tovább