kormanyablak szfhrvarA Dunántúl legnagyobb kormányablakát Székesfehérváron adták át, a Koch László utcai integrált ügyfélszolgálatot európai uniós, állami és önkormányzati forrásból kétszázharminckétmillió forintból valósítottak meg.

Az emberek erős és határozott államot szeretnének, amely megvédi őket, mint legutóbb a migrációs válság közepette tette, ugyanakkor elvárás még az állammal szemben, hogy ne látszódjon – mondta avatóbeszédében L. Simon László, a Miniszterelnökség államtitkára. Mindez akkor valósul meg, folytatta, ha a kórházban keveset kell várni, vagy a hivatalban nem kell hosszú ideig sorban állni, vagyis amikor nem látszik az állam, akkor jól végzi a dolgát. Ennek jegyében születtek meg a kormányablakok, amelyek ezeket a célokat képesek megvalósítani – zárta a gondolatot.

L. Simon László emlékeztetett arra, hogy a 2010-es kormányváltás után elindított, Magyary Zoltán nevét viselő közigazgatási reformprogram nagy célokat tűzött ki a lehető leggyorsabb megvalósítással. Szerinte minderre azért volt szükség, mert 20 évvel a rendszerváltozás után a stabil alkotmányos rend ellenére a közigazgatási és önkormányzati rendszer megújításra szorult. Az államot közelebb kellett vinni az emberek mindennapjaihoz, ami sikerült a megyei kormányhivatalokkal és az 1983-ben felszámolt járási rendszer visszaállításával.

Szimbolikusnak nevezte a kormányablak létrejöttét Cser-Palkovics András polgármester, mert megmutatta, mekkora erő van abban, amikor a nagyváros és az állam, az önkormányzat és az állami hivatal összefog. Vargha Tamás fideszes országgyűlési képviselő, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára szerint önmagában az új létesítmény nem sokat ér, akkor lesz hasznos a polgárok számára, ha a dolgozók megtöltik élettel, és lelkiismeretesen igyekeznek megoldani a különböző problémákat.

Simon László kormánymegbízott, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője kiemelte, hogy 2011 óta több mint 283 ezer ügyfél 355 ezer ügyben fordult a kormányablakokhoz Fejér megyében. A székesfehérvári pedig a tizedik kormányablak a megyében, egyben a Dunántúlon a legnagyobb, 25 ügyfélszolgálati állomással, 3 fotófülkével és 43 kormánytisztviselővel. A kormánymegbízott azt is elárulta, hogy a megyében még három helyen terveznek kormányablakot nyitni. Novemberben adják át a gárdonyit, Bicskén 2017-ig új járási hivatali épület épül, ahol szintén lesz integrált ügyfélszolgálat, és a megújuló székesfehérvári vasútállomáson is kialakítanak egy kisebb kormányablakot.

Hirdetés