iskola02Nyílt levélben fordult a Pedagógusok Szakszervezete a települési önkormányzatokhoz, a helyi képviselőkhöz és a polgármesterekhez: vizsgálják meg annak lehetőségét, hogy kapjanak ötvenezer forintos béren kívüli juttatást a pedagógusok munkáját közvetlenül segítő közalkalmazottak.

A szakszervezet kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte: a Pedagógusok Szakszervezete már többször felhívta a döntéshozóknak, a kormány képviselőinek a figyelmét arra, hogy elviselhetetlen bérfeszültség alakult ki a közoktatási intézményekben az eltérő juttatási rendszerek miatt. Miközben a tanárok az életpályamodellből adódóan béremelést kaptak és kapnak, az ő munkájukat közvetlenül segítő közalkalmazottak fizetése 2008 óta nem emelkedett, így minimálbérért vagy garantált bérminimumért dolgoznak évek óta - írták.

Jó hírnek tartják, hogy szeptembertől a pedagógus-életpálya kiterjed majd azokra is, akik közvetlenül segítik a tanárok munkáját, és pedagógus szakképzettségük van. Szintén üdvözölték, hogy a pedagógusok sztrájkbizottsága az Emberi Erőforrások Minisztériumával folytatott tárgyalásokon eredményt ért el: a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ az idén 50 ezer forint béren kívüli juttatást ad mindazoknak, akikre nem terjed ki a pedagógus-életpályamodell: ilyenek például az iskolatitkárok.

A megállapodás azonban nem terjed ki az önkormányzatok fenntartásában lévő óvodákra, tehát például az óvodatitkárokra, illetve azokra, akik az iskolákban működtetői feladatokat látnak el, például a gondnokokra, a karbantartókra. Helyzetük javítása érdekében a Pedagógusok Szakszervezete a Belügyminisztériumhoz fordult, ám a tárca nem kíván az önkormányzatoknak többletforrást juttatni, amelyből a helyhatóságok egyszeri juttatást adhatnának - olvasható a közleményben.

Hirdetés