mareknepinteraranka01Eszköz nélkül, az emberi erőforrásokra építve hajtották végre a közoktatás átalakítását – mondta a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) elnöke a tankerületi igazgatók regionális értekezletén Veszprémben. Eszközeiket az önkormányzatok, iskolák és kormányhivatalok segítőkészségének köszönhetik.

Marekné Pintér Aranka szerint az oktatás ügyére sokkal nagyobb figyelem jut, mint korábban a kormányhivatalok vagy a járások kialakítására, „de ebben jó is van, mert a sajtó figyelme azt is jelenti, hogy a hibakeresés feladatát mások végzik el, nekünk csak a megoldásra kell koncentrálnunk” – adta hírül az MTI.

Most jönnek a napi feladatok, amikor a tankerületi igazgatóknak azzal a bátorsággal és önbizalommal kell végezniük a munkájukat, hogy a hálózatos felépítésben számíthatnak a központ segítségére, az adott helyzetben azonban nekik kell reagálniuk. Ez a legnagyobb feladat, ezért is tartanak regionális értekezletet - fejtette ki az elnök.

Veszprém polgármestere, Porga Gyula (Fidesz-KDNP) megnyitó beszédében kijelentette: voltak félelmei az átalakítás sikerét illetően, de a változtatás mégis gördülékenyen, minimális konfliktussal ment végbe, és ezért a tankerületi igazgatók sokat tettek. Legyenek büszkék az elvégzett munkára és arra, hogy ennek nagy alkotómunkának a részesei lehettek, hiszen kisebb-nagyobb „műbalhékon” kívül gyakorlatilag semmilyen jelentős probléma nem adódott - mondta.