tiszaviragA Hidászokért Egyesület és a Közlekedéstudományi Egyesület idén is meghirdette az Év Hídja versenyt, ráirányítva a figyelmet a hidak közlekedésben betöltött szerepére.

Ebben az évben tíz ívhídra lehetett szavazni, többek között az Tisza-tónál lévő Eger patak feletti kerékpáros hídra, a szolnoki Tiszavirág gyaloghídra vagy Mecseknádasdon a Varasdi völgy 30 méteres mélysége felett átívelő Varasdi völgyhídra.

A legtöbb szavazatott kapott híd elnyerte az Év Hídja Díjat, az eredményt május 11-én, a Közlekedési Kultúra Napján hirdették ki.

Az Év Hídja 2021-ben a szolnoki Tiszavirág híd lett. Fantasztikus volt az összefogás, rengetegen szavaztak szolnokiak és nem szolnokiak, szívből köszönünk minden voksot, amely a dobogó első fokára repítette Szolnokot – fogalmazott Facebook oldalán Szalay Ferenc, a város polgármestere.

(Sokszínú Vidék)