hajduhadhazPihenőparkot alakítanának ki egy záportározó körül, parkolót építenének a temetőhöz, fejlesztenék a futballpályát, óvodai bővítéseket hajtanának végre – egyebek mellett ezeket a beruházásokra kér pénzt Hajdúhadház a nagyobb részt európai uniós, kisebb mértékben állami forrásokat magában foglaló TOP PLUSZ programból.

A helyi képviselő-testület a napokban döntött arról, mely projekteket viszi tovább a megyei önkormányzat felé támogatás érdekében.

  • A városnak komoly tervei vannak a Nap utcai, 3 hektáros záportározóval, amelyet a belvízvédelem érdekében teljesen felújíttatnának, hangsúlyozva, hogy az ökológiai szempontból is jelentős természeti értéknek tekintendő. Ennek szellemében park jönne létre a tározó mellett térkövezett járdákkal, korláttal ellátott stéggel, játszótérrel, hangulatos lámpákkal. A Nap utcának a tározótól délre eső szakaszát a Széchenyi utcáig 5,5 méter szélességben aszfaltoznák. 
  • Szintén szilárd burkolatot kapna a párhuzamosan futó Árpád utcának a Széchenyi utca és Hunyadi utca közötti 809 méteres szakasza 3,5 méter szélességben (zárt csapadékvíz-elvezetővel az út alatt).
  • A temetőnél hetven férőhelyes parkolót szeretnének a szükséges útépítéssel, csapadékvíz-csatornával.
  • A Rákóczi utcai futballpályán a meglévő, energetikailag avult épülethez kétszintes ingatlant húznának fel öltözők, klubterem érdekében.
  • A városi óvoda Szilágyi Dániel utcai épületegyüttesének tornaszobáját bővítenék, cserélnék a burkolatokat, újabb járdákat építenének. A Bercsényi utcai telephelyet két csoportszobával bővítenék mosdókkal, öltözőkkel.
  • A tartós rezsicsökkenés érdekében korszerűsítenének több önkormányzati fenntartású épületet. Így a család- és gyermekjóléti központot (radiátor-, kazán- és nyílászárócsere, hőszigetelés, napelem stb.), az Othello borházat (napelem), a Földi János Könyvtár, Emlékház, Hajdúhadházi Galéria épületét (nyílászárócsere, hőszigetelés, napelem), valamint önkormányzati fenntartású konyhákat.

Hajdú-Biharban 116,1 milliárd forintot nyerhetnek el a települések a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) PLUSZ keretében. Ebből debreceni beruházásokra 41,5 milliárd forint jut a 2021-2027-es európai uniós költségvetési ciklusban.

Hirdetés