falubodonyElmúlt már az az időszak, hogy Budapest belvárosi lakásáraitól hasra esnénk. Az agglomerációs kiköltözési őrület és a nyaralópiac, a vízparti lokáció felfutása egészen átrendezte az erőviszonyokat. Hiába a metró közelsége és a nagyvárosi infrastruktúra, a négyzetméterárakat egy balatoni panoráma vagy egy pár száz lakosú kis falu hangulata már magasabbra repítette.

A lista bemutatása előtt érdemes tudni, hogy az adatbázis csak a legalább 3 tranzakciót számláló községeket tartalmazza, így elképzelhető, hogy egy-egy nagyobb adásvétel nem szerepel a felsorolásban. Illetve az új és a használt ingatlanok között sem tesz különbséget az adatbázis, így könnyen lehet, hogy egy település úgy tud a legdrágábbak közé bekerülni, (és felfelé nyomni az átlagot), hogy 2021-ben éppen több új vagy újszerű házat/lakást adtak el ott.

A cikk itt folytatódik