penz zarA mostani elképzelések szerint Magyarországnak az előző ciklushoz képest negyedével kevesebb, 18 milliárd euró (6 ezer milliárd forint) kohéziós támogatást irányoz elő az Európai Bizottság (EB) a 2021–2027-es időszakra szóló javaslatában.

A Kohéziós Alap azokat az országokat támogatja, amelyekben az egy lakosra jutó bruttó nemzeti jövedelem nem éri el az EU-átlag 90%-át. Célja a gazdasági és társadalmi egyenlőtlenségek enyhítése, a fenntartható fejlődés előmozdítása.

A korábbi elosztást azért nem lehet fenntartani, mert az EU egyik legnagyobb befizetője, az Egyesült Királyság távozik az unióból, ráadásul az elmúlt években több kelet-közép-európai ország jelentősen előre lépett, a déliek viszont továbbra is számos gazdasági problémával néznek szembe – mondta az EB regionális és várospolitikáért felelős főigazgatója egy budapesti rendezvényen.