netklaviA fővárosi és vármegyei kormányhivataloknak januárban át kell állniuk nyílt forráskódú programok használatára – áll Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter kedd este a Magyar Közlönyben megjelent rendeletében.

Ez minden olyan informatikai szolgáltatásra vonatkozik, ahol a lépést nem zárja ki valamilyen műszaki vagy gazdasági ok.

A rendelet kiemeli, hogy különösen az e-mailes rendszereknél és az irodai alapprogramoknál tartják fontosnak az átállást – ez utóbbihoz hozzátartoznak a böngészőprogramok is.

Gulyás Gergely azt is elrendelte, hogy a Lechner Tudásközpont Nonprofit Kft. egy irányítástámogatási rendszert üzemeltessen. Ez egy olyan gazdálkodási- és adattárházrendszer lesz, ami segíthet a kormányhivatalok egységes, hatékony működésében.

Ennek informatikai infrastruktúráját a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. üzemelteti.