Bu­da­pest több ke­rü­le­té­ben már igé­nyel­he­tik az is­ko­la­kez­dési tá­mo­ga­tást a rá­szo­ruló gyer­me­kek szü­lei. A tá­mo­ga­tást a ko­rábbi évek­hez ha­son­lóan az ön­kor­mány­za­tok adják, utal­vány for­má­já­ban.

Mivel a feltételekről és az összegekről a helyi önkormányzatok döntenek, az változó.

Budapesten általában 6-10 ezer forintot kaphatnak a családok egy gyermek után. Ferencvárosban például idén a tavalyihoz képest dupla összeget adnak, 12 ezer forintot, de csak a rászorulóknak.

Míg tavaly csak a háromgyerekes  családoknak járt a támogatás, idén egyes kerületekben a testület úgy döntött, hogy a két gyermeket nevelő szülők is részesülhetnek benne. Az összeget egy adatlap kitöltésével lehet igényelni, egyes kerületekben már e-mailben is.

(Ripost.hu)