favag1Érthetetlen környezetpusztítás. Az önkormányzat eljárást indított.

Lakossági megkeresések alapján derült fény a brutális fapusztításra Óbudán. Helyi civil szervezetek és az ott élők jelentették a hivatalnak, hogy indokolatlan fapusztítás zajlik a Római-parton. Az önkormányzat azonnal helyszíni szemlét tartott. Ekkor derült ki, hogy faápolási, ifjítási munkákra volt engedélye az elkövetőnek. A szemlén azonban kiderült, hogy tömegesen, brutálisan csonkítottak meg fákat.

A fás szárú növények csonkítását egyébként jogszabály tiltja. Arról nem is beszélve, hogy minden fára szükség van egy olyan túlépített városban, mint Budapest. Nem csak a nyári meleg, de a klímaváltozás elleni harcban is. Óbudán tehát nem marad következmények nélkül a fapusztítás. Az önkormányzat a szabályok szigorítását is mérlegeli.

(Ezalényeg.hu)