hazgyarmintaElindult a Belügyminisztérium Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóságának (TEF) Házgyár-programja szerdán Miskolcon. Az elemek gyártásával és a lakások felépítésével több száz hátrányos helyzetű ember juthat korszerű otthonhoz, s legalább ugyanennyi munkához is.

Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az eseményen azt hangsúlyozta: Magyarország a társadalmi felzárkózás területén egy nagyon fontos mérföldkőhöz érkezett. Az, hogy megkezdi működését a Házgyár, innovációt jelent az esélyteremtésben - tette hozzá.

A kormány politikájának egyik alapja a segély helyett munka - mondta az államtitkár, aki szerint a kormány komoly szándékát bizonyítja az is, hogy biztosította ennek a nagyon fontos célnak a megvalósítását. Kifejtette: a Házgyár az összefogást, a kemény munkát, a kitartást és az ösztönzést is jelenti. Perspektívát nyújt és stabil jövedelmet biztosít. Ez az új esélyteremtő eszköz egyszerre ad lakhatási lehetőséget és teremt munkahelyet a hátrányos helyzetűeknek.

A program megvalósulása összefogás eredménye, ezért köszönetet mondott mindenkinek, aki ebben közreműködött, köztük a főigazgatóságnak, önkormányzatoknak, egyetemi szereplőknek, országgyűlési képviselőknek. 

Elmondta: a programok a személyes felelősségen, részvételen, az emberi méltóságon alapulnak, és teljes mértékben az egyénre, az egyén élethelyzetére szabottak. A piaci igényeknek való megfelelést, a helyi beágyazottságot a foglalkoztatási programok hangsúlyozottan figyelembe veszik és arra törekszenek, hogy folyamatosan biztosítsák a humánerőforrás igényeket - közölte.

A TEF miskolci igazgatósága területén létrehozott házgyárban könnyűszerkezetes acélelemekből földszintes, 60 négyzetméter alapterületű lakóházak épülnek majd a felzárkózó települések hátrányos helyzetű családjainak. Az ilyen házak viszonylag gyorsan és költséghatékonyan építhetők fel.

Az első lakásokat Boldogkőújfalun adják át. 

A TEF 2020-ban kezdte el a felzárkózó települések munkahelyteremtő és foglalkoztatást elősegítő program előkészítését. Két célkitűzés volt: komfortos, életkezdést segítő bázist nyújtani a rászorulóknak, és emellett folyamatos munkát, biztos megélhetést adni a házak építőinek, a programban dolgozóknak, akik szintén ebből a célcsoportból kerülnek ki. A miskolci beruházás 110 millió forint volt.

Jelenleg heti 2 házszerkezet előszerelése készül el az üzemben, ez évi száz házszerkezet összeállítását teszi lehetővé. További összeszerelő üzemek létesítésével – az ország más részeiben - a kapacitás évi mintegy ezer házszerkezet gyártására bővíthető, a jelenlegi 13 fős foglalkoztatotti létszám pedig több mint százra bővülhet.

Hirdetés