tanyaMezőőrök, tanyagondnokok és polgárőrök viszik ki az önkormányzat adományait.

Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata a 2017-hez és 2018-hoz hasonlóan idén is fontosnak tartja, hogy a karácsonyi ünnepek elmúltával is tartós élelmiszereket (liszt, cukor, rizs, száraztészta, olaj, szörp, konzerv) tartalmazó csomagokkal nyújtson segítséget a tanyákon, külterületeken – nehezen megközelíthető helyeken – élő idős, beteg embereknek, rászorulóknak.

A debreceni polgármesteri hivatal szociális osztálya február 28-án a Debreceni Közterület-felügyelet által működtetett mezei őrszolágálat, a Debrecen Nagycsere-Halápi Református Missziói Egyházközség által működtetett tanyagondnoki szolgálat és a Halápi-Nagycserei polgárőrség bevonásával az általuk javasolt összesen 150 – külterületeken, tanyákon, nehéz körülmények között élő – rászorulónak juttat el élelmiszercsomagot. Minden érintettnek személyesen, otthonában adják át a csomagot a mezőőrök, tanyagondnokok, polgárőrök.

(dehir.hu)