tanarOrszágszerte zajlanak a polgári engedetlenségi akciók a kormány február 11-i rendelete miatt. Az egyik kisvárosi intézmény pedagógusa az Indexnek elmondta: nem könnyű abban az iskolában tiltakozni, ahol anno diákként is a padokat koptatták, ma mégis muszáj a tanításra nemet mondaniuk.

Napról napra nő a polgári engedetlenségi akcióban részt vevő intézmények száma. Kedden a fővárosban többek közt a Móricz Zsigmond Gimnázium, az Ady Endre Gimnázium, a Bakáts Téri Ének-Zenei Általános Iskola, és a Kosztolányi Dezső Gimnázium állt be a sorba, de vidéken is számos iskolában tiltakoznak, a Miskolci Hermann Ottó Gimnázium, a pécsi Leőwey Klára Gimnázium, a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium, és a Martonvásári Beethoven Általános Iskola tanári karának egy része is úgy döntött, hogy nem tartja meg az óráit.

Utóbbi intézmény egy pedagógusa, Fejesné Móri Ágnes az Indexnek elmondta: nem egyszerű egy kisváros egyetlen iskolájában polgári engedetlenségi akciót szervezni, de úgy érzik, hogy ezeket a lépéseket kötelesek megtenni.

„A tanári kar 20 százaléka, körülbelül tíz fő csatlakozott a kezdeményezéshez, így az órák terén komolyabb fennakadás nem lesz. Ennek ellenére kissé nagy rajtunk a nyomás, úgy gondolom, hogy teljesen más egy ilyen pici városban tiltakozni, itt mindenki ismer mindenkit, és alapvetően nem jellemző, hogy bármi miatt felemelnénk a hangunkat. Ráadásul sokan diákként is ebben az iskolában koptattuk a padokat, van egyfajta érzelmi kötődés, ami még inkább megnehezíti a mostani helyzetet” – mesélte az Indexnek Fejesné Móri Ágnes, aki szerint minden nehézség ellenére fontos, hogy ma kiálljanak a kormány rendelete ellen, az ugyanis minden magyar ember jogát csorbítja.

A cikk itt folytatódik

Hirdetés