fejerA „Fejér Megye Védelméért” emlékplakettet a testület először adta át, az arról szóló javaslatot az ülés elején fogadták el a tagok. Az elismerést első alkalommal Kiss Jenő kapta meg, aki 2007–2017 között a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Fejér megyei szakaszmérnöke volt.

Felkészülés a téli rendkívüli időjárási helyzetek kezelésére, és „Fejér Megye Védelméért” díj adományozása – ezek voltak a legkiemelkedőbb feladatai a Fejér Megyei Védelmi Bizottság őszi ülésének. Simon László kormánymegbízott, a védelmi bizottság elnöke, valamint a testület többi tagja november 20-án hétfőn a Megyeháza dísztermében hallgatta meg az aktuális beszámolókat.

Az ülés kezdetén Simon László felkérte Bárdos Zoltán mérnök tűzoltó alezredest a védelmi bizottság titkárát a „Fejér Megye Védelméért” emlékplakett alapítására vonatkozó javaslat ismertetésére.

Az elismerést azok a természetes és jogi személyek, vagy szervezetek kaphatják meg, akik Fejér megye védelmi igazgatási feladatainak ellátásában, a megye lakosainak védelme érdekében, a védekezési feladatok megvalósításában, a megyei rendvédelmi feladatokban, a megye állampolgárainak védelmi igazgatási felkészítésében a legkiemelkedőbben helyt álltak.

Az elismerést első alkalommal Kiss Jenő kapta meg, aki 2007-2017-között a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Fejér megyei szakaszmérnöke volt. A szakember az elmúlt évtizedben a megyében bekövetkezett ár-és belvizek esetén magas szintű szakmai hozzáértésével támogatta a védelmi igazgatás szervezetét a szükséges döntések meghozatalában - olvasható a közleményben.

Védekezési helyzetekben határozottsága, következetessége, kiváló szakmai tudása, jó szervezőképessége és tapasztalata biztosította, hogy a védvonalakon szakszerű védekezés történjen.

A téli rendkívüli időjárási helyzetre felkészülés aktuális feladatairól Molnár István, a Magyar Közút NZrt. Fejér Megyei igazgatója és Magosi Lajos tűzoltó ezredes, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság igazgatója tartott beszámolót.

Mindketten kiemelték, hogy szervezeteik felkészültek a téli időjárásból adódó kihívások kezelésére, de szükséges a közúton közlekedők együttműködése is ahhoz, hogy minél kevesebb esetben legyen szükség a mentőerők beavatkozására. Elhangzott, hogy szükséges a rendkívüli időjárási helyzetek kezelésében résztvevők közötti jó együttműködés és kommunikáció is, amely az elmúlt években példaértékűen működött már.

Molnár István és Magosi Lajos is felhívta a figyelmet a megelőzésre, ezen belül arra, hogy az úton lévőket elengedhetetlen megfelelő információkkal ellátni. Ezt mindkét szervezet kellő időben és a szükséges tartalommal megteszi majd.

(OrientPress)

Hirdetés