mo2Érdemes számot vetni azzal, hogy a következő stratégiai tervezési időszakban a magyar közigazgatás a településhálózat-fejlesztéssel kapcsolatban milyen kihívásokkal és dilemmákkal néz szembe, figyelemmel a térségi versenyképesség és a jóllét (well-being) szempontjaira.

A kihívások körében meghatározható a szuburbanizáció, a főváros európai városhálózatba integrálása, a regionális nagyvárosok szerepkörének kialakulatlansága, a megyeszékhelyek gyengülése, valamint a város és vidéke kapcsolatrendszerének rendezetlensége.

A Pro Publico Bono – Magyar Közigazgatás olyan független, lektorált, az MTA IX. Osztály Állam- és Jogtudományi Bizottsága által „A” kategóriába sorolt tudományos lap, amely az államélet, a társadalom és a közigazgatás minőségének fejlesztését szolgáló tudás közvetítését tekinti tudományos missziójának. Elődei: 1949-1989 Állam és Igazgatás, 1990-2006 Magyar Közigazgatás, 2011-től Pro Publico Bono – Állam- és Közigazgatás-tudományi Szemle

Ebben a kiadványban jelent meg a fenti témájú tanulmány Szegvári Péter tollából. Szegvári Péter nyugdíjas jogász, címzetes egyetemi docens. Korábban kormányzati szakértőként területfejlesztéssel és közigazgatás-fejlesztéssel foglalkozott. Szakmai gyakorlatot szerzett a helyi közigazgatásban, 1990–1992 között mint a Fővárosi Önkormányzat főjegyzője, 2010–2018 között mint Budapest Főpolgármesterének főtanácsadója. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének szakértője és a COMITATUS szerkesztőbizottságának tagja.

A tanulmány