mo10A gazdaság további sorsát jelentősen befolyásolja a regionális ágazati szerkezeti egyensúly javítása és a termelékenység általános emelése. A két tényező egymással össze is függ, hiszen az ágazati szerkezet hozzáadott értékteremtő képessége jelentős hatással van a termelékenységre.

Ideális helyzetben nem jó, ha egyes megyéket „eluralnak” bizonyos ágazatok, hiszen ez azt jelenti, hogy azok, akik nem szeretnének ezekben az ágazatokban munkát vállalni, ingázásra kényszerülnek. Az ingázás pedig fenntarthatósági problémát vet fel: felesleges utazás, utazással eltöltött idő miatti kevesebb lehetőség a pihenésre, kikapcsolódásra vagy képzésben való részvételre.

Az Eurostat regionális adatai szerint Magyarországon a megyéket tekintve jelentős fejlettségi különbségek vannak.

Az elemzés itt folytatódik