bizt_modul_kHa minden forint számít, a biztosítási díjak területén is kereshetünk megtakarítási lehetőséget. Az Önkormányzati Klub felkarolta azt az igen előremutató kezdeményezést, ahol a biztosítók közvetlenül, egymás alá kínálva versenyeznek azért, hogy szerződhessenek Önökkel, hogy a végén az önkormányzat a lehető legolcsóbb biztosításhoz juthasson!

A biztosítás, mondhatni szükséges rossz. De elég a porig égett Sportcsarnokra gondolni, hogy elismerjük: a vagyon kezelésének, értékének megóvásának megkerülhetetlen eleme az eszközöket fenyegető kockázatok minél hatékonyabb, de mégis költségtakarékos áthárítása, a vagyonelemekre kötött biztosítás.

Hogyan is jön létre egy átlagos biztosítás? Vagy már a szállító „hozza magával”, sok esetben ajánlatokat kérünk néhány megbízhatónak ítélt biztosítótól, máskor pedig szimpatikus ügynökök kínálatából választjuk ki a leginkább megfelelőnek tűnő módozatot.

Bármennyire is körültekintőek vagyunk, csak az adott ajánlatokból válogathatunk. Egy fiatal csapat zseniális fejlesztése révén azonban az Önkormányzati Biztosítások Rendszerében (ÖBR) van második forduló is!

Az először kapott ajánlatokat megmutatjuk valamennyi biztosítónak: na, ki tud ennél olcsóbban díjajánlatot tenni? Az önkormányzat által választott ideig tartó árlejtéses licit során aztán a „versenyzők” egyre lejjebb viszik áraikat, hiszen látják, hogy csak ebben az esetben lehet övék az üzlet! A licit végére mindenki elmegy a számára még vállalható, ténylegesen legalacsonyabb árig.

Csak kiválasztja a legmegfelelőbb ajánlatot, és már hagyományos módon, aláírásával létrehozza a szerződést. Az eredmény: a rendszerben kötött eddigi biztosításoknál 28% volt az átlagos árcsökkenés a licit során. Számolja ki: mekkora összeget csoportosíthatna át szabadon más égető feladatokra! Az árlejtéses licitet azután lejáratkor, minden évben megismételhetjük.

A következő oldalon összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat. Próbálja ki! Ha kérdése van, forduljon munkatársainkhoz, illetve az ÖBR működtetőjének ügyfélszolgálatához (Hajdú György 06-20-324-9167, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. )

Az ÖBR biztosítási termékek árlejtéses versenyeztetésére alkalmas online technológia. Magas szintű biztonsággal rendelkező, internetes portálrendszerként üzemel a regisztrált önkormányzatok, költségvetési szervek, önkormányzati vállalatok számára. A biztosítási igény megfogalmazásától a megfelelő fedezetcsomag kiválasztásáig elektronikus ügyintézést biztosít a papíralapon történő szerződéskötéshez az ügyfelek részére, az eddigieknél nyíltabb, könnyen kezelhető módon. Az önkormányzati szerződésekért versengő biztosítók: Aegon, Allianz, Astra, AIG, Generali, Groupama-Garancia, K&H, MKBB, QBE, Signal, Union, Uniqa.

Az ÖBR kifejlesztője és működtetője a Magiszter Biztosítási Alkusz Kft – az ETK Önkormányzati Klub szakmai támogatásával.

Próbálja ki! Töltse fel lejáró biztosításának paramétereit és várja meg az Önökért versengő biztosítói ajánlatokat, majd hasonlítsa össze azokat jelenlegi biztosításával. Kezdje a 45-90 nap múlva lejáró biztosításokkal!

Megéri!

Miskolczi Tamás, Szentgyörgyvölgyi Zoltán