vizikoAz Innovációs és Technológiai Minisztérium a Vízközművek Állami Rekonstrukciós Alapjából nyújt támogatást az önkormányzatoknak annak érdekében, hogy a települések ivóvízminősége megőrizhető, javítható legyen.

A helyhatóságok e forrásból a fejlesztési igény költségeinek legfeljebb 70 százalékát kitevő, de legalább 10 millió és legfeljebb 100 millió forintos támogatási összeget kaphatnak 2019-ben.

A pályázat a közös felelősség gondolatának jegyében elősegíti az ésszerű vízgazdálkodás követelményének való megfelelést, és Magyarország derogációs vállalásainak teljesítését.

A pályázatok a felhívás megjelenésének napjától 60 naptári napig, de legkésőbb 2019. február 28-ig nyújthatóak be a rendelkezésre álló 1.494.768.000 forint keretösszegig.

A pályázati kiírás és a kapcsolódó dokumentumok itt érhetőek el.

(ITM Kommunikáció)