megyehazaJúlius közepéig tart azoknak a javaslatoknak, ötleteknek az összegyűjtése, melyek alapján várhatóan pályázatokat írnak ki, és támogatást kaphatnak a Pest megyei önkormányzatok, vállalkozók és civil szervezetek.

Így szeretnék elérni, hogy a 2014-2020 közötti időszakra megjelenő pályázatok a valós igényekhez igazodjanak – mondta el a megyeháza hivatalának sajtófőnöke, Ambrus András az MTI-nek. Ennek kapcsán emlékeztetett arra, hogy az előző uniós költségvetési időszakban elnyert pályázatok révén sorra adták át például a megújult településközpontokat, mert erre viszonylag könnyen kaptak az önkormányzatok uniós támogatást. Ugyanakkor gyakran másfajta beruházásra nagyobb szükség lett volna.

Az új szisztéma "alulról építkezik", a megyei önkormányzat által most létrehozott webes felületre civilek, vállalkozók, önkormányzatok július 15-éig feltölthetik javaslataikat, hogy mit szeretnének megvalósítani uniós pályázati forrásokból – magyarázta Ambrus András. A "kívánságlistát" a megyeháza kategorizálva küldi majd tovább a Nemzetgazdasági Minisztériumnak. Az új lehetőségnek köszönhetően célzott, nagy összegű támogatás érkezhet a Magyarországon legtöbb, összesen 90 ezer vállalkozással rendelkező régióba.