gyar0Az egy évvel meghosszabbított TÁMOP 1.1.4. munkaerő-piaci programról tartott tájékoztatót a Pest Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja Százhalombattán. A rendezvényre az érdi járásban működő cégek, foglalkoztatásban érintett civil szervezetek, illetve önkormányzatok kaptak meghívást - számolt be róla a Százhalombattai Hírtükör.

Pest megyében összesen 3,3 milliárd forint európai uniós forrás fordítható a projektre, aminek keretében legalább 3400 hátrányos helyzetű álláskereső munkaerő-piaci integrálását szeretnék megvalósítani – mondta Csete László projektvezető. Eredetileg idén áprilisig tartott volna a projekt, de egy évvel és egy milliárd forinttal kibővítették, amely további mintegy 1000 álláskereső bevonását teszi lehetővé.

Az elsődleges cél a hátrányos helyzetű munkavállalók tartós foglalkoztatása, de emellett a megyében működő nagyszámú mikro-, kis- és középvállalkozás foglalkoztatási képességének javításához is hozzá kíván járulni a munkaügyi központ.

A regisztrált álláskeresők közül a szakképzetleneket, az elavult, illetve nem hasznosítható tudással rendelkezőket, a pályakezdőket, a 25 év alattiakat és 50 felettieket, a gyesről, gyedről, illetve ápolási díjról visszatérőket, valamint a tartósan munkanélkülieket támogatja a program. A célcsoporton belül is elsőbbséget élveznek a nyolc általános végzettséggel sem rendelkezők, akiknek nincs munkatapasztalatuk, a gyermeküket egyedül nevelők, a megváltozott munkaképességűek, a romák, a rendszeres szociális segélyben részesülők, valamint az 55 évesnél idősebbek.

Az érintetteket támogatják a vállalkozóvá válásban vagy az elhelyezkedésükhöz szükséges képzettség és készségek megszerzésében, emellett az őket foglalkoztató munkaadók is segítséget kapnak bér- és bérköltség-, a munkába járás és lakhatás-támogatás formájában.

A projektbe vont álláskeresők úgynevezett humán szolgáltatásokat is igénybe vehetnek, amilyen az informálás, tanácsadás, személyiség- és kompetenciafejlesztés, motivációs csoportfoglalkozások, álláskeresők klubja vagy a mentori segítségnyújtás, amely egyénre szóló, folyamatos személyes közreműködést jelent.

A projektben való részvételt keresetpótló juttatás, utazási támogatás, valamint a gyerekfelügyelet, illetve a hozzátartozó ápolása költségéhez való hozzájárulás is segíti.

A munkaügyi központ hatvan féle szakirányt ajánl azoknak, akik tanulással szeretnék javítani elhelyezkedési esélyeiket, de egyedi képzési kérelmeket is támogatnak a projekt keretében, ha azok munkaerő-piaci szempontból indokoltak. Csete László hangsúlyozta: a képzéseket elsősorban a konkrét munkáltatói igényekhez rendelik hozzá, és arra biztatta a munkaadókat, akinek képzési igénye van, keresse a járási kirendeltséget.

A munkáltatók vehetik igénybe a bértámogatást, amely nyolc hónapig fedezi a hátrányos helyzetű álláskereső bére és járulékai 70 százalékát és négy hónapos továbbfoglalkoztatási kötelezettséggel jár. Emellett egyéb foglalkoztatási kedvezmények is igénybe vehetőek, mint amilyen például a START kártya. Aki ötven évesnél idősebb álláskeresőt alkalmaz, 12 hónapos bérköltség-támogatásban részesül, a többi célcsoportban, kiemelten a 25 év alattiakat három hónapig 100 százalékos bérköltség-támogatás is igénybe vehető.

Az érdi kirendeltségen február végéig 153 álláskeresőt sikerült bevonni a projektbe és további 95 bevonására van még lehetőség. A felhasználható keret közel 76 millió forint. Az előadó arra bíztatta a munkaadókat, kérdéseikkel, igényeikkel keressék a kirendeltséget.


Hirdetés