toosz logoA Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége által kiírt pályázat célja a szövetség által, 2015 februárjától 100 járásban megszervezett  képzések  önkormányzati résztvevőinek kiválasztása. A járásonként kb. 20 fős és két napos képzésekre (tréningekre) 2015. február 02. és június 30. között kerül majd sor.

2013. szeptember 25-én indult az „Önkormányzati kapacitásépítés norvég-magyar együttműködéssel” című projekt, melynek rövid neve, MANORKA (MAgyar NOrvég Kapcsolatok) A projekt gazdája a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ). A projekt 9 partner együttműködésével valósul meg. Norvég oldalról vezető partnerünk a Norvég Helyi és Regionális Önkormányzatok Szövetsége (KS)

A MANORKA PROJEKT 6. munkacsomagjának célkitűzése a járási hivatalok és az adott települési önkormányzatok egymás közötti együttműködésének fejlesztése, a terület problémáinak feltárása. A munkacsomag vezetője a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ).

A TÖOSZ a járások részéről feltétlen számít a hivatalvezetőkre és helyetteseikre, az okmányiroda illetve az együttműködésben leginkább érintett szakigazgatási szervek vezetőire, valamint hivatali ügysegédekre, összesen 8-9 főre.

Az önkormányzatok részéről az adott járás településszerkezetének és hivatali struktúrájának megfelelően célszerűen kell csoportba szervezni az együttműködés kulcsszereplőit; a jegyzőt, az osztott hatáskör tekintetében érintett területek felelős hivatali vezetőit, és szívesen látjuk  a települési polgármestereket, alpolgármestereket is. Az önkormányzati résztvevők összlétszáma járásonként 9-10 fő.  Abban az esetben, ha az adott járási tréningre több önkormányzat jelentkezik, akkor egy-egy önkormányzat részéről a résztvevő személyek kiválasztása külön egyeztetés alapján történik.

A pályázati kiírás: ITT található