temetA Magyar Falu Program keretében meghirdetett pályázat lehetőséget biztosít az 5000 fős, és ez alatti állandó lakosságszámú településeken működő önkormányzatok számára fenntartásukban és tulajdonukban álló temetők infrastrukturális fejlesztésére.

A kiírásra pályázatot nyújthatnak be települési önkormányzati költségvetési irányító és költségvetési szervek (GFO 321) esetén: azok a települések, ahol az állandó lakosságszám 5000 fő, és ez alatti, a 2020. január 1. napján a Belügyminisztérium által kezelt adatok alapján.

A pályázat keretében önállóan támogatható tevékenységek:

Önkormányzati tulajdonban lévő temetők infrastrukturális fejlesztésének támogatása

• új ravatalozó építése;
  • meglévő ravatalozó külső és belső felújítási munkálatainak elvégzése;
  • ravatalozó épületéhez közvetlenül kapcsolódó urnafal kialakítása, bővítése, felújítása (legfeljebb 5 000 000 forint);
  • a ravatalozó épületének akadálymentesítése (melybe nem beleértendő az ingatlanon belüli közlekedési utak és egyéb infrastruktúra építése és felújítása);
  • az elhunytak ideiglenes elhelyezésére szolgáló tároló, halotthűtő (legfeljebb 5.000.000 forint).

Az igényelhető támogatás maximális összege 5.000.000 forint.

A Magyar Falu Program keretében nyújtott támogatás vissza nem térítendő, 100%-os támogatási intenzitású hazai támogatásnak minősül.

A felhívás keretében a kérelmek benyújtására 2021. április 07. és 2021. május 07. között van lehetőség.

A felhívás itt érhető el »