uszodaPélda nélkül álló pénzügyi konstrukcióval épülhet fedett uszoda Magyarországon. Egy önkormányzat, egy sportegyesület és egy fürdőtársaság állt össze, hogy tető alá hozza ezt a vállalkozást - olvashatjuk a figyelo online-on.

A látványterv impozáns, a részletes terv javában készül, s az sem kétséges, hogy az önkormányzat, mint érdekelt fél gyorsan, habozás nélkül kiadja majd az építési engedélyt. A kérdés csak az, hogy kiknek a pénzéből épül meg a fedett uszoda Budapesten, Csillaghegyen. Jobb esetben még az egyszeri polgár is csak akkor tervezteti meg a családi házát és kér rá építési engedélyt. Ha részben vagy egészben már biztosított annak anyagi fedezete. Itt és most azonban fordított a sorrend. Csak a terv és az építési engedély birtokában lehet pénz után nézni. Törvény írja ezt elő, amit a látvány-csapatsportágak javára alkottak a honatyák. Azok a cégek, amelyek a labdarúgás, a kézilabda, a kosárlabda, a jégkorong és a vízilabda támogatói, társasági adójukból leírhatják a kluboknak juttatott forintokat. A törvény viszonylag nagyvonalú: az úgynevezett tao pénz hetven százaléka irányítható át.

Ezzel a lehetőséggel akar most élni a Vasas vízilabda szakosztálya, az óbudai önkormányzat, a Budapest Gyógyfürdők és Hévizei (BGYH) Zrt. - egymással karöltve. Az önkormányzat a tervet és az építési engedélyt adja, a fürdőtársaság a vizet és a földet. A legfontosabb feladat azonban a sportszakosztályra vár. Neki van joga ahhoz, hogy a pályázatot benyújtsa. Annak elfogadása után pedig mindhárom fél keményen lobbizhat azért, hogy minél több pénzt összegyűjtsenek. Ám ahogy hallani, addig sem várnak, már tárgyalnak cégvezetőkkel, ami érthető is, mert biztosra akarnak menni.
A leendő csillaghegyi fedett uszoda elődje az a sátor, amit most telenként felhúznak a csillaghegyi strand 33 méteres medencéje fölé. Jó ideje már ennek a léte is kérdéses. „Évek óta megy a nyüglődés, bezárják, vagy ne zárják be ezt az ideiglenes fedett uszodát. A III. kerületi önkormányzat végül szolgáltatást vásárolt, ami annyit jelent, hogy az óbudai nyugdíjasok kedvezményes áron mehettek be." - mondta lapunknak Puskás Péter alpolgármester. Cserébe a polgármesteri hivatal évi 16 millió forintot utal át a BGYH számlájára, hogy a sátorral fedett medence több tízmillió forintos veszteségét mérsékelje. Azt persze mindenki tudja, hogy átmeneti, hosszú távon tarthatatlan megoldás ez.

Hirdetés