faluA Miniszterelnökséget vezető miniszter (a továbbiakban: Támogató) pályázatot hirdet a Magyar Falu Program keretében Magyarország területén működő 5000 fő és ez alatti állandó lakosságszámú települések önkormányzatai, illetve önkormányzatok társulásai számára közösségszervezéshez kapcsolódó eszközbeszerzés és közösségszervező bértámogatására.

A Magyar Falu Program keretében „Közösségszervezéshez kapcsolódó eszközbeszerzés és közösségszervező bértámogatása" című alprogramhoz.  A kiírás kódszáma: MFP-KEB/2021

A pályázat célja a kistelepülések népességmegtartó erejének növelése, a fiatalok helyben maradása, az elvándorlás visszaszorítása. Az alprogram hozzájárul a helyi közösségi folyamatok kezdeményezéséhez, illetve megvalósításához kapcsolódó eszközök beszerzéséhez, közösségszervező bértámogatásához, esélyt adva a helyi kultúra, a szabadidős tevékenységek fejlődéséhez, hozzájárul a helyi közösségek közötti kapcsolat kialakításához.

A pályázat keretösszege 1 milliárd forint.

Jelen kiírás keretében a pályázatok benyújtására 2021. április 16. és 2021. május 16. között van lehetőség.

A pályázattal kapcsolatos dokumentumok: pályázati csomag