hulladHárom térség, 82 önkormányzatának több mint 300.000 lakosát érinti. A Homokhátsági Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás 4 milliárd forintot meghaladó támogatást nyert települési szilárdhulladék-gazdálkodási rendszerek fejlesztésére.

A 2011-ben alapított együttműködés az Európai Unió és a Magyar Állam együttes támogatása révén több, mint négy és fél milliárd forintból valósítja meg a Települési szilárdhulladék mechanikai-biológiai stabilizálására szolgáló rendszer kialakítását - írja a közlemény.

A 2015 márciusáig zajló beruházás keretében megújul és korszerűsödik a vaskúti, felgyői és kiskunhalasi hulladéklerakó; a zöld hulladék eltérítése érdekében a helyi lakosság körében mintegy 10.000 házi komposztáló edény kerül kiosztásra, valamint a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés bevezetésével szelektív hulladékgyűjtő járművek is beszerzésre kerülnek. A projekt révén várhatóan csökkenhet a szerves anyag hányad, ezzel párhuzamosan pedig - az EU előírásait szem előtt tartva – nagy mértékben javulhat a hulladékhasznosítási arány is.

(promenad.hu)