videkMég csaknem fél év kell, hogy a cégek és az önkormányzatok ténylegesen megpályázhassák a teljes keretet.

Bár március 31-ig valóban meghirdette a kormány a 2014–2020-as európai uniós fejlesztési ciklus valamennyi felhívását, ahhoz még további három-öt hónap kell, hogy a cégek és az önkormányzatok ténylegesen megpályázhassák a hét évre eső 12 ezer milliárd forint teljes keretét – mondta a keddi Világgazdaságnak a MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt. vezérigazgatója.

Essősy Zsombor szerint emellett az is gondot okoz, hogy több esetben bő egyéves csúszásban van a már beadott támogatói kérelmek elbírálása, vannak olyan tavaly januári-februári beadványok, amelyek bennragadtak a döntés-előkészítés fázisában – olvasható a lapban.

A késéssel leginkább érintett területek közé tartozik a kapacitásbővítés, az innováció és a vidékfejlesztés.

(MTI)