vizcs k90 százalékos támogatást nyert tervei megvalósításához a bábonymegyeri önkormányzat. A csaknem 163 millió forint nettó összköltségű ivóvízminőség-javító programhoz 146,5 millió forintot biztosít az Európai Unió és a magyar állam.

Sikeres volt az elmúlt év végén kiírt közbeszerzési eljárás, és már kivitelezője is van a bábonymegyeri ivóvízminőség-javító programnak: január 6-án Kiss Sándorné polgármester szerződést kötött a tervezésre és kivitelezésre a közbeszerzés során legjobb ajánlatot adó 1. sz. Mélyépítő Kft-vel. Január végén megtörténik a munkaterület átadása, közben tart a kiviteli tervek készítése és az engedélyek beszerzése.

A vállalkozásnak 450 napja van a beruházás teljes megvalósítására, valamint a próbaüzemre. Az előkészítési szakaszban készült tervek szerint a közel 163 millió forintos költségvetésű program révén komplex tisztítási technológiát építenek ki a meglévő kezelőépületben. Átalakítják a vasiszap ülepítőt és a vízbiztonság érdekében egy 170 méter mélységű tartalék kutat fúrnak. Szintén tervezett a villamoshálózat fejlesztése, a meglévő alacsony- és magas tárolók, valamint a kezelőépület felújítása.

Korszerű irányítástechnikával szerelik fel a rendszert, kicserélnek 42 tűzcsapot, átépítenek 14 csomópontot, és megtisztítják a mintegy 11 kilométernyi vízvezeték-hálózatot. A korszerű technika megépítésével az európai uniós előírásoknak megfelelő lesz az ivóvíz ammónium, vas és mangán tartalma. A kivitelező kiválasztása mellett már a többi együttműködő partnerrel is szerződött az önkormányzat, így semmi akadálya a Bábonymegyer Ivóvízminőség-javító Programja című pályázat eredményes megvalósításának.

Az Európai Unió és a magyar állam támogatásnak köszönhetően 2015 tavaszától egy megújult, a kor elvárásainak megfelelő vízmű szolgáltatja az ivóvizet a bábonymegyeri otthonokba.