unicefErre kíváncsi az UNICEF, akik idén másodszorra hirdették meg a hazai önkormányzatok számára a Gyerekbarát Település Programját – írja a szeretlekmagyarorszag.hu.

Ha úgy gondolod, hogy lakhelyeden lenne mit javítani a közbiztonságon, játszótereken, közintézményeken, akkor töltsd ki te is augusztus végéig kérdőívüket és akár a te településed is megnyerheti a 2 millió forintos fődíjat!

Az UNICEF Magyar Bizottság Alapítvány pályázata olyan települési önkormányzatoknak szól, amelyek kötelezettséget vállalnak a gyermekek jogainak kiemelt védelmére. A pályázatot az alapítvány az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával 2015-ben indította útjára. Tavaly 27 önkormányzat jelentkezett a 2 millió Ft értékű támogatásért, amit végül három település, Cigánd, Óbuda-Békásmegyer és Hódmezővásárhely kapott meg. Most ismét itt a lehetőség!

A pályázatok elbírálását egy szakértőkből, civil szervezetek képviselőiből álló Értékelő Bizottság végzi majd az UNICEF Magyar Bizottság koordinációja mellett. Az a három település, aki a feltételeknek a leginkább megfelel pénzbeli támogatást és díszoklevelet kap majd. A Gyerekbarát Település címet évente három olyan település nyerheti el, ahol a gyermekek jogait kiemelt kérdésként kezelik.

A szervezet nem rég indított digitális kampányával is az önkormányzatok sikeres nevezéseit szeretné elősegíteni azzal, hogy te is elmondhatod véleményedet, meglátásaidat otthonod gyerekbarát kérdéseiben.

Ha ellátogatsz az UNICEF oldalára, a település kiválasztása után, elmondhatod azt, hogy szerinted lakhelyednek miben kellene fejlődnie. Ezt tíz, olyan előre megadott gyerekbarát szempont alapján teheted meg, mint a közbiztonság javítása, szabadidős lehetőségek, parkok, játszóterek vagy a közintézmények számának növelése.

A kérdőív kitöltése után a rendszer olyan megosztási képet generál, amelyen a gyerekek kezében tartott várostáblán már a felhasználó által kiválasztott település neve olvasható. Ennek az az előnye, hogy segítségével létre tud jönni egy településekre, megyékre lebontott adatbázis, ami alapján könnyen áttekinthetővé válik, hol, milyen igények merülnek fel egy gyerekek számára élhetőbb környezet megteremtésére.

A kérdőívet augusztus végéig lehet kitölteni, majd ezután elkészül az ország gyerekbarát térképe is. A nyertes önkormányzatok szeptember 20-án vehetik át a 2 millió forintos díjat.