szabo zsolt01 nfmA 2014-2020-as költségvetési időszakban 763 milliárd forint áll rendelkezésre energetikai fejlesztésekre, az összegre önkormányzatok és cégek egyaránt pályázhatnak - mondta el a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára Budapesten.

A Hazai energetikai fejlesztések a közösségekért című országos konferenciát a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ), az Éghajlatvédelmi Szövetség és a Klímabarát Települések Szövetsége szervezte, ezen szólalt fel a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára, Szabó Zsolt. Kiemelte, hogy az ország 2020-ra vállalta: a megújuló energiák felhasználásának részarányát 14,65 százalékra, az energiahatékonyság szintjét pedig 10 százalékra emeli. Mint megjegyezte, a megújuló energiaforrások hasznosítása már 2014 végén meghaladta a 14 százalékot.

Az energiafelhasználás korszerűsítésével a lakosság körében érhető el a legnagyobb energia-megtakarítás, ezért a kormány úgy döntött, hogy jövő tavasszal ismét meghirdetik az Otthon Melege Programot - közölte az államtitkár. A programot ismét a szén-dioxid kvóta kereskedelemből származó bevételekből finanszírozzák majd - mondta.

Arról is beszámolt, hogy a 2014-2020 közti időszakban célul tűzték ki a középületek energia-megtakarításának javítását, éves szinten 3 százalékkal. Ezzel párhuzamosan a 2014 és 2020 közti időszakban célul tűzték ki a középületek energia-megtakarításának javítását, éves szinten 3 százalékkal. Az Otthon Melege Program mellett 2020-ig a lakosság részére kizárólag visszatérítendő kedvezményes hitel áll majd rendelkezésre a tervek szerint. Azt is hozzátette az államtitkár, hogy a cégek az energiahatékonyságot javító fejlesztésekhez a Gazdasági és Innovációs Operatív Program (GINOP) forrásait vehetik majd igénybe.

Hirdetés