gyermeketkeztetes01Gyerekek nyári étkeztetésére kaphatnak kormányzati forrást azok az önkormányzatok, melyek még pályáznak a támogatásra. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma felhívta a figyelmet, hogy a támogatásnak köszönhetően a gyerekek jobb minőségű ételhez juthatnak, ugyanakkor a rendszer a helyi termelőket is segíti.

Még május 20-áig pályázhatnak az önkormányzatok a 2,4 milliárd forintos támogatásra, melyet a kormány idén is a nyári gyermekétkeztetésre szán. E pályázatnak köszönhetően tavaly több mint százezer rászoruló gyermek kapott csaknem két hónapon át naponta meleg ételt a nyári szünetben. Az étkezésekhez az alapanyagok mintegy harmadát magyar kistermelők vagy mezőgazdasági vállalkozók szolgáltatták - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális és családügyért felelős államtitkársága.

Az önkormányzatok számára idén is előírás, hogy legalább 30 százalékban helyben, 40 kilométeres körzetben, magyar kistermelők vagy mezőgazdasági vállalkozók által megtermelt vagy előállított terményekből készítsék az ételt a gyerekeknek. A 2011-ben bevezetett támogatási rendszer alapján az önkormányzatok különböző mértékű támogatást kaphatnak, így a pályázati források odaítélésénél tekintettel vannak például az adott települések helyzetére; az elmaradott és munkanélküliséggel sújtott települések előnyt élvezhetnek.

Tavalyhoz hasonlóan előnyt jelent a pályázatot benyújtó önkormányzatok számára, ha megszervezik a gyermekek felügyeletét, illetve szabadidős programot szerveznek. Ugyanígy előnyt élveznek, ha az előírtnál nagyobb arányú önerővel járulnak hozzá a programhoz.