egeszsegNyolc civil szervezet, az önkormányzat, az egészségügyi, oktatási, művelődési intézmények közreműködésével közel tízmillió forintot fordíthat Földes lakosságának egészségben töltött évei számának növelésére a Földes Nagyközségi Népfőiskolai Egyesület.

Az Új Széchenyi Terv Civil- Egészség- Híd elnevezésű sikeres pályázatával a civil együttműködés olyan szemléletváltozást kíván a nagyközségben elindítani, mely az egészség megóvásában, fejlesztésében az egyéni felelősséget helyezi előtérbe. Mint a szeptember 23-i projektnyitó taggyűlésen dr. Szabó Irma a nyertes egyesület elnöke megfogalmazta a pályázatuk középpontjában az egészség, mint cél, érték és erőforrás áll.

Az egy éves program keretében a lelki egészség megőrzése, energia egyensúly megtartása, rendszeres testmozgás előmozdítása, életvezetési kompetenciák fejlesztése, elsősegély nyújtás és baleset megelőzés érdekében klubszerű tevékenységeket, tanfolyamokat, tréningeket, tanácsadásokat szerveznek, sporteszközöket biztosítanak. A civil összefogás első nagy rendezvényére október 13-án, délután 15 órától kerül sor, amikor Léleksimogató napot rendeznek, Balczó András olimpiai bajnok részvételével.

(haon.hu)