palyazzIdén a tervek szerint 2048 milliárd forintot hívnak le a pályázók a 2014 – 2020-as időszakot felölelő, új uniós pályázati ciklusban Magyarországnak megítélt 7000 milliárd forintos keretből. A fennmaradó 2452 milliárdot az elkövetkező három évben lehet idehaza elkölteni többek közt gazdaságfejlesztésre, innovációra és munkahelyteremtésre. Miután a mostani ciklus pályázatait döntően (60 százalékban) a kis-és középvállalkozások számára hirdetik meg, valamint az önkormányzatok, és a közcélú szervezetek is profitálhatnak az uniós pénzesőből, ezért mindhárom szegmens számára a vezető magyar pályázati tanácsadó cég, a MAPI Zrt. gyakorlati ismereteket nyújtó, a konkrét pályázati programokra vonatkozó, országos képzés sorozatot indít.

Az ország hat városában, június közepétől havonta induló MAPI Pályázati Akadémián a vállalat szakemberei osztják meg a tudásukat a képzésekre jelentkező önkormányzatok, kkv-k és közcélú szervezetek képviselőivel annak érdekében, hogy az elkövetkező időszakban minél többen pályázzanak sikerrel EU-s támogatásokért, és az elnyert forrásokat szabályosan is használják fel.

A MAPI Pályázati Akadémia képzésein szó lesz az új online pályázati adatlap kitöltő programról, a FAIR-ről is, ami felváltotta a sokak által ismert és használt EMIR rendszert. Az új felületet annak érdekében hozták létre, hogy egyszerűsítsék a pályázók dolgát, gyorsabbá, gördülékenyebbé tegyék a projekthez kapcsolódó feladatok (pld.: hiánypótlás, elszámolás) intézését. A vállalat szakemberei ennek a kezelését is oktatni fogják a képzéseken, hogy az átállás mindenki számára problémamentes lehessen.

A MAPI Pályázati Akadémia képzéssorozata június közepén indul el és Budapesten, Szolnokon, Egerben, Kecskeméten, Székesfehérváron, Debrecenben és Miskolcon lesznek a konkrét pályázati programokra vonatkozó pályázatíró-, és pályázati projektmenedzsment képzések. Ezek elvégzése után a résztvevőknek, az önkormányzatoknál, kkv-nál, illetve közcélú szervezeteknél dolgozó embereknek a jövőben már nem kell pályázatíró szakértőkre várniuk, hanem maguk is belevághatnak az uniós pályázati anyagok elkészítésébe. A MAPI Zrt.-nek ugyanakkor az a célja a képzésekkel, hogy rajtuk keresztül a magyar gazdaság fenntartható fejlődését támogassa annak érdekében, hogy az ország 2020 után is növekedési pályán maradjon. Részletek a http://akademia.mapi.hu oldalon találhatóak.