euzHárom uniós Operatív Program kapcsán is módosításokról határozott a legfrissebb Magyar Közlöny szerint a kormány, amelyek közül kettő az idei évre vonatkozó pályázati meghirdetési menetrendet érinti, a harmadik viszont magát az Operatív Programot. Utóbbi kiemelt jelentőségű, hiszen a magyarországi önkormányzatok sokaságát érintheti és az Európai Bizottságnak is jóvá kell hagynia a változtatást.

Az nem ritka, hogy az egyes uniós fejlesztési területek (Operatív Programok) idei évi pályázati menetrendjét (Éves Fejlesztési Keretét) átírja, aktualizálja a kormány egy-egy kormányhatározatban.

Az viszont már ritka, hogy másfél évvel a program indítása után magának az Operatív Programnak a tartalmához nyúl hozzá a kormány. Eddig tudomásunk szerint csak a Környezetvédelmi és Energiahatékonysági Operatív Programnál történt eddig ilyen (a lakosságnak szánt 90 milliárd forintnyi vissza nem térítendő támogatást a középületek energiahatékonysági felújításaira csoportosított át a kormány, helyette  ), és egyelőre azt sem hagyta jóvá az Európai Bizottság.

Most újabb, brüsszeli jóváhagyásra is váró módosításra készül a kormány az 1747/2016. (XII. 13.) számú kormányhatározat szerint:  ezúttal a helyi és megyei önkormányzatok számára nyitva álló, összesen 1230 milliárd forintos keretösszegű Terület- és Településfejlesztési Operatív Program módosításáról van szó.

A határozat szerint a kormány elfogadta a számára beterjesztett tartalmú módosítást, de ennek semmilyen részlete nem derül ki, és mostantól kezdve 30 napja van a területet felügyelő Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek, hogy benyújtsa a módosítást az Európai Bizottságnak. Információkat kértünk az NGM sajtótól az Operatív Program módosításának részleteiről, amint kapunk választ, frissítjük a cikket.

A Közlöny két további határozata más Operatív Programok idei Éves Fejlesztési Keretének módosításáról szól, így tehát:

A Kormány 1740/2016. (XII. 13.) Korm. határozata a Közigazgatás- és Közszolgáltatás-fejlesztés Operatív Program éves fejlesztési keretének módosítását rögzíti és összesen 4 pályázat tartalma, illetve egyéb adatai módosulnak

A Kormány 1741/2016. (XII. 13.) Korm. határozata a Magyar Halgazdálkodási Operatív Program éves fejlesztési keretét módosítja, amelynek keretében számos pályázat módosul, sajnos korlátozott áttekinthetőség mellett.

(portfolio.hu)