viragos mo logoA Virágos Magyarországért versenynek minden évben van kiemelt témája: 2016-ban a Magyar Turizmus Zrt. tematikus évéhez, a Gasztroélmények Évéhez kapcsolódva keresik azt a hazai éttermet, amely kiemelt figyelmet szentel környezetének gondozottságára, virágosítására. A versenyre május 31-éig lehet pályázni.

Az országos mellett ma már helyi – városi, megyei, régiós – versenyeket is rendeznek, amelyek évente több mint hárommillió embert mozgósítanak a kulturált, rendezett, tiszta, virággal díszített környezet megteremtése, megőrzése érdekében.

A megmérettetést huszonharmadik alkalommal hirdetik meg.

A feltételek a korábbiakhoz hasonlók: önkormányzatok nevezhetnek. Ebben az évben a szépkorúak részére fenntartott intézmények környezetének gondozottságát és az ennek érdekében végzett önkéntes, közösségépítő munkát is szemrevételezzük és díjazzuk – tájékoztatott Dr. Csemez Attila, a Virágos Magyarországért Szervező Bizottságának elnöke a verseny sajtótájékoztatóján.

A jelentkezési határidő május 31-e.