A hatósági tapasztalatok alapján változik a víziközmű-szolgáltatásról szóló törvény. A módosítást 116 igen szavazattal, 48 ellenvoks és hat tartózkodás mellett fogadta el a Ház.

Korlátozható lesz azon műszaki adatok ismertetése, amelyek kiadása nemzetbiztonsági kockázatot hordoz.

A különdíj ellenében végezhető szolgáltatások tekintetében szűkül a szabályozandó terület, így a szolgáltatók rugalmasabban végezhetik azokat.

Lényeges újdonság, hogy a társult önkormányzatok a jövőben már egyszerű többséggel is döntést hozhatnak a közművek államra ruházásáról, eddig ehhez egyhangúságot írt elő a jogszabály.

Az állami tulajdonú bérlakások és szállók után a jövőben nem kell víziközmű-fejlesztési hozzájárulást fizetni.

Lehetővé vált, hogy eltérő vízdíjat fizessenek a lakossági és a nem lakossági felhasználók, továbbá hogy a miniszter országosan egységes víz- és csatornadíjat állapítson meg a nem lakossági területen (ebben volt vita a főváros és a kormányzat között, részletesebben itt írtunk róla).

(Infostart.hu)