A Párbeszéd – Zöldek az őszi ülésszakban, a parlamentben kezdeményezni fogja a nemzeti zöld infrastruktúra kerettörvény megalkotását, és azt szeretné elérni, hogy az önkormányzatoknak jogi eszközeik legyenek például a természetkárosítás szankcionálására – jelentették be az ellenzéki párt elnökségi tagjai szombati online sajtótájékoztatójukon az MTI híradása szerint.

Váradiné Naszályi Márta, a Párbeszéd – Zöldek elnökségi tagja, a fővárosi I. kerület polgármestere felhívta a figyelmet arra, hogy ma Magyarországon a közműveket szabadon át lehet vezetni akár a fák gyökérzetén is, miközben fát ültetni csak a megfelelő védőtávolságban lehet a közművektől. Mint mondta, azt az értéket, amit például egy 50 éves fa képvisel, nem lehet egyik pillanatról a másikra pótolni, és ez az érték alapvetően határozza meg egy város élhetőségét, a lakók egészségét.

A cikk nem ér véget, itt olvasható tovább