Az Alkotmánybíróságon folytatódik a Fővárosi Önkormányzat és az Államkincstár pere.

A Fővárosi Törvényszék bírája – az előtte folyamatban lévő, a Fővárosi Önkormányzat és a Magyar Államkincstár közötti per felfüggesztése mellett – az Alkotmánybíróságon támadta meg az önkormányzati szolidaritási hozzájárulást. Az alkotmánybírák a jövő héten tárgyalják a bírói indítványt.

„A jövő év komoly kihívás elé állítja a Fővárosi Önkormányzatot. Az önkormányzati szolidaritási hozzájárulás összege az idei képlet alapján a jelenlegi 75,5 milliárdról 90 milliárdra emelkedik, de a pontos összeg a kormány által várhatóan novemberben benyújtott jövő évi költségvetési törvényből derülhet ki. Ez tehát egyből 15 milliárddal nagyobb rést üt a főváros büdzséjén, miközben a bevételek növekedésére érdemben nem számíthat a városvezetés” – nyilatkozta a napokban a Népszavának Kiss Ambrus korábbi főpolgármester-helyettes, aki új szerepben, már a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatójaként felel a fővárosi pénzügyekért.

A cikk itt folytatódik