agglomercioElképesztő, mennyire fenntarthatatlanul élnek a budapestiek és a főváros agglomerációjában lakók – állapítja meg egy kutatás, amelynek legfőbb tanulsága, hogy a növekvő jólét nem enyhíti a környezetre nehezedő nyomást, ezért nagyobb környezeti hatékonyságra és új fogyasztási szokásokra van szükség.

Egy fővárosi lakos háztartási fogyasztásához kapcsolódó ökológiai lábnyoma 2,5 globális hektár (gha), egy agglomerációban élőé pedig még annál is több, csaknem 3 globális hektár.

Az ökológiai tőkét, azaz a földterület biokapacitását figyelembe véve a főváros túlterheltsége 30-szoros, az agglomerációé 2,4-szeres – állapítja meg egy friss, a Corvinus Egyetem bevonásával készült magyar tanulmány.

A teljes cikk itt olvasható