Újabb adásához ért az Átlátszó, a K-Monitor és a Transparency International Magyarország közös podcast-sorozata, amely az önkormányzatok működéséről, azok átláthatóságáról szól. Ezúttal két polgármesterrel, Nyirati Klárával és Soproni Tamással, Baja és Terézváros vezetőjével beszélgetett Hont András.

„Ez a minimum!” – fogalmaztuk meg 10 évvel ezelőtt a K-Monitorral és a Transparency International Magyarországgal (TI) közös programunkat, amelyhez az önkormányzati választáson indulók csatlakozását kértük. Azt vártuk volna el a különböző szervezetektől, politikusoktól, politikusjelöltektől, hogy a lefektetett kritériumok szerint vállalják, hogy átláthatóbbá teszik a helyi hatalom működését. A kezdeményezéshez 193 jelölt csatlakozott, közülük a választáson 43-an nyertek mandátumot.

A harmadik adást pedig a leginkább reflektorfényben lévő szereplőknek, a politikusoknak szántuk, mégpedig azokon belül is a települések első számú közszereplőinek. Két polgármester is elfogadta a meghívásunkat: a nemrég megyei jogú várossá vált Baja elöljárója, Nyirati Klára, illetve a VI. kerület (Terézváros) polgármestere, Soproni Tamás. Az „Ez a minimum!” 2024-es értékelésén mindkét önkormányzat előkelő helyet ért el: Terézváros a harmadik lett, Baja pedig az ötödik.

A cikk és a podcast itt található