Az egyetemek és a nekik otthont adó városok együttműködése erősíti az adott térséget, a gazdaságot és a „magyar küldetést”.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért, felsőoktatásért, szakképzésért és felnőttoktatásért felelős államtitkára, Hankó Balázs Veszprémben tartott pénteken sajtótájékoztatót. Hangsúlyozta, hogy „irányt vesztett világban” kell jó irányt mutatni a városok és az egyetemek együttműködésével. Hozzátette: a magyar modell tradicionális, megújuló és világszínvonalú.

A Pannon Egyetem Veszprémmel együttműködve már egy évtizede hozzájárul a térség felemelkedéséhez, ez példa lehet az ország más intézményei számára is – mondta Hankó Balázs. Tizenkét magyar egyetem van a világ élvonalában – folytatta, a Pannon Egyetem pedig a két legjelentősebb nemzetközi rangsor első öt százalékában szerepel. Évről évre dinamikusan növekszik az egyetemisták száma a Pannon Egyetemen, az intézménynek több mint száz duális partnere van, ezzel ebben országosan a második helyet foglalja el.

Birkner Zoltán, a Pannon Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke azt hangsúlyozta, hogy az intézmény fontos partnerei a gazdasági szereplők is, akikkel szövetségben erősítik a térséget.

Porga Gyula (Fidesz-KDNP), Veszprém polgármestere azt mondta, nincs sikeres város sikeres egyetem nélkül. Veszprém célja az, hogy a hasonló adottságú városok közül kiemelkedve Európa húsz legélhetőbb városának egyike legyen, ám ezt a célt csak az egyetemmel közösen érheti el. A városi stratégiákat az egyetemi karokkal együttműködve alkották meg. A tavalyi Veszprém-Balaton Európa Kulturális Fővárosa program előkészítésében és végrehajtásban is fontos szereplő volt a Pannon Egyetem.