Akkumulátor-nagyhatalom leszünk! – hirdette meg Orbán Viktor két évvel ezelőtt, ezzel ez lett az elmúlt évek egyik legfontosabb közéleti vitatémája. Miután kiderült, hogy a gyárak súlyos környezetterhelést jelentenek, hogy alapvetően változtatják meg az ott élők környezetét, tiltakozások indultak. Sokan arra számítottak, hogy ezek hatással lesznek az önkormányzati választási eredményekre.

Az országos eredmények elemzését már sokan megtették. A Tisza Párt megjelenése sok, akár pár hónapja is biztosra vett forgatókönyvet felülírt, az önkormányzati választásba – Budapest kivételével – jelöltek híján Magyar Péter ugyanakkor kevéssé szólt bele. Bár, ahogy látni fogják, a hatása még így is érződött az általunk vizsgált településeken is.

A már üzemelőkkel együtt Magyarországon 2030-ra több mint húsz gyár fog működni.

A cikk itt olvasható tovább