Vihart kavartak júliusban Lázár János építési és közlekedési miniszter szavai, aki az önkormányzatokat az „ország legnagyobb bliccelőinek nevezte” a Volánbusz felé felhalmozott tetemes adósság miatt.

A tárcavezető szerint az adósságuk a Volán felé 4,5 miilliárd forint. Lázár az összegről három héttel azután beszélt, hogy lapunk közérdekű adatigényléssel próbálta megtudni a Volánbusz Zrt.-től az önkormányzatok tartozását. Azt írták: a vállalat valamennyi, a 2022-ből, vagy a megelőző időszakból konszenzusos úton nem behajtható követelései ügyében polgári peres eljárásokat indított. Ugyanakkor mivel peren kívüli egyezségre törekszenek, nem árulták el az egyébként nyilvános adatokat.

Noha akadnak városok – Miskolc, Pécs, Debrecen –, ahol önkormányzati cégek végzik a helyi buszos szolgáltatást, vagy éppen magánvállalattól rendelték meg a közlekedtetést – Szombathely –, az ország számos városában a Volánbusz üzemeltet. Lázár szerint Győrnek és Nyíregyházának 650 millió forint, Hódmezővásárhelynek 500 milliós, Salgótarjánnak pedig 350 milliós tartozása van. A Volán összesen 63 városban bonyolít helyi buszközlekedést, például Szolnokon, Egerben és Zalaegerszegen is.

A cikk itt olvasható tovább