varmegyeA Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke szerint sokkal fontosabb értékek is vannak, amelyeket érdemes lenne megtartani, és egyetért Lázár Jánossal abban, hogy az építési és beruházási miniszter nem fogja megszavazni a megyék átnevezését. Gémesi egyébként némi elmozdulást a kormány részéről, legalábbis ami az önkormányzatok rezsiköltségeit illeti.

Sikerült „hasznos” és „normális” beszélgetéseket folytatni Navracsics Tibor területfejlesztési miniszterrel egy, a közelmúltban tartott gödöllői konferencián – árulta el az Egyenes Beszéd péntek esti adásában Gémesi György, Gödöllő polgármestere, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke. Elmondása szerint a konferencián Navracsics Tibor tájékoztatást adott a kérdésekről, a fejlesztésekről és a jövőbeni egyeztetésekről is felajánlott.

A teljes cikk és a riport itt található