tarlos istvan04Több mint harmincmilliárd forintba kerülne a fővárosnál dolgozó több mint húszezer ember bérének átlagosan tizenöt százalékos emelése a főpolgármester közlése szerint. A főpolgármester szerdán az ATV-ben beszélt erről.

Összességében a fővároshoz több mint 20 ezer ember tartozik, a cégeket is beleértve, és ezeknek a dolgozóknak a BKV-nál megszületett bérmegállapodáshoz hasonló béremelése összességében meghaladná a 30 milliárd forintot – ismertette a számokat Tarlós István a stúdióban. Mint mondta, a főváros mellett a nagyobb megyei jogú városokat szintén érinti a probléma, hogy az önkormányzatok forrásai szűkültek, és ezzel párhuzamosan a „direkt” állami szektorban dolgozók komoly béremelést kaptak, de az önkormányzati szektorban dolgozók annak ellenére sem, hogy ott tíz éve nem volt általános béremelés.

Az ügyben kénytelen a kormányhoz fordulni - közölte Tarlós István. A műsorvezető megkérdezte tőle, lát-e arra esélyt arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnökkel folytatandó megbeszélésén születik valamilyen kedvező megállapodás ez ügyben. Azt felelte: szóba hozza majd a dolgot, és arra számít, hogy „legalább a köztisztviselők esetében a forrásbiztosítás megtörténik” – idézi az MTI.

Tarlós István hangsúlyozta, nem ért egyet azzal, hogy „legyenek egyes számú, illetve kettes számú köztisztviselők, cégdolgozók” annak függvényében, hogy direkt állami vagy pedig önkormányzati szektorban látják el a munkájukat.